TRANSATLANTYCKIE SALONY POD BIAŁO-CZERWONĄ

Legenda Morska Gdyni ponownie zaprasza na spotkanie z minionym światem polskich transatlantyków. Tym razem zapraszamy 31 stycznia na godz. 17.00 do Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni ul. Zawiszy Czarnego 1B

To będzie trzecie już nasze "transatlantyckie" spotkanie - w tej opowieści przywołamy niepowtarzalny miniony, salonowy świat żeglugi pasażerskiej. Transatlantyckie podróże na „Batorym” i „Stefanie Batorym” to jedna z najbarwniejszych morskich legend naszej floty.

Bale kapitańskie, dancingi na środku oceanu, eleganccy oficerowie, występy gwiazd estrady, znakomitości statkowej kuchni, wzruszenia pożegnań i  i powitań przy orkiestrowym akompaniamencie. Kolorowy, bajkowy świat na tle szarej rzeczywistości PRL-u.

Opowieści o emigrantach, polonusach, turystach i codzienności załóg hotelowych, tworzących niepowtarzalny klimat podróży na naszych transatlantykach.

Podczas spotkania projekcja unikatowego dokumentu „Statek” zrealizowanego przez Katarzynę Sędek w TVP Gdańsk, z wykorzystaniem oryginalnych materiałów filmowych z rejsów na „Batorym”. Swymi wspomnieniami z lat pracy na tych podzielą się, uczestniczący w spotkaniu, członkowie załóg hotelowych obu naszych ostatnich transatlantyków.

Plan spotkania:

Ø  „Transatlantyckie salony pod polską banderą ” – spotkanie z członkami załogi, moderator – Aleksander Gosk (ok. 60 min)

Ø  Pokaz unikalnych fotografii z albumu kapitana Jana Ćwiklińskiego oraz archiwum miesięcznika Morze (20 min)

Ø  Film dokumentalny – „Statek” reż. Katarzyna Sędek – 20 min.

"Transatlantyckie salony pod polską banderą" -  sobota 31 stycznia, godz. 16.30,  Muzeum Marynarki Wojennej - Gdynia, ul. Zawiszy Czarnego 1 B

Partnerami spotkania są Muzeum Marynarki Wojennej oraz TVP Gdańsk

   

 


A+  A-