News

Partners of the project


2018-08-21

Nowy numer Kuriera Morskiego

Najnowszy, trzeci w tym sezonie wakacyjnym numer Kuriera Morskiego, jest już dostępny w sieci naszych Partnerów. Gorąco zachęcamy do lektury!


2018-08-14

Przegląd Filmów Morskich - Muzeum Marynarki Wojennej

I Przegląd Filmowy Legendy Morskiej Gdyni, 28 sierpnia, Muzeum Marynarki Wojennej, ul. Zawiszy Czarnego 1B.


2018-07-11

Zwycięska fotografia I etapu konkursu fotograficznego Legenda Morska w Obiektywie

I NAGRODA w kategorii Święto Morza (I Etap Konkursu): zdjęcie autorstwa Pani Iwony Krzyżaniak-Jasiewicz z Gdyni – za „właściwe podjęcie tematu kategorii Święta Morza oraz walory artystyczne w tym szczególnie kompozycję i rytm”.


2018-07-10

Spacery morskie z przewodnikiem - letnie soboty, start Gdynia InfoBox

Legenda Morska znaczy Gdynia Gdynia to prawdziwy skarbiec opowieści związanych z morzem, w tym legendą budowy Portu Morskiego, legendarnymi postaciami kapitanów, (m.in. Mamert Stankiewicz, Jerzy Pszenny, Jan Ćwikliński, Konstanty Matyjewicz-Maciejewicz), dramatycznymi losami Marynarki Wojennej RP, czy legendą polskich transatlantyków (MS Batory, MS Piłsudski, TSS Stefan Batory, MS Sobieski, MS Chrobry, SS Pułaski, SS Kościuszko, SS Polonia).


2018-06-21

Konkurs fotograficzny - Legenda Morska w Obiektywie 2018

Zapraszamy do udziału w najnowszej edycji konkursu fotograficznego Legenda Morska Gdyni. Konkurs jest organizowany od trzech lat, w każdy roku możemy wysyłać zdjęcia do co najmniej pięciu kategorii tematycznych. W tym roku organizatorzy dodali specjalną kategorię "Święto Morza", a także skierowaną do pasjonatów fotografii żeglarskiej - "Żeglarska pasja".


2018-06-20

Marynarka Wojenna świętuje stulecie

Dla upamiętnienia setnej rocznicy powołania Marynarki Wojennej - podczas Święta Morza 22-24 czerwca 2018 - zorganizowanych zostanie wiele imprez mających podkreślić ten historyczny fakt


2018-06-20

Najnowszy Kurier Morski na Święto Morza!

Na razie dostępny tylko u nas w formie elektronicznej, ale na Święto Morza pojawi się w bezpłatnej dystrybucji w formie papierowej.


2018-06-19

Kolejne tablice w Alei Żeglarstwa

Tablice w gdyńskiej marinie poświęcono dwóm wielkim indywidualnościom polskich żagli, kapitanom Zygfrydowi Perlickiemu i Zbigniewowi Puchalskiemu. Tutaj w 1973 roku żegnani byli jako członkowie jednej załogi - reprezentanci Polski na pierwsze załogowe regaty dookoła świata. Polską banderę reprezentowały w tym wyścigu dwa jachty – gdański „Otago” i gdyński „Copernicus”. Tym drugim, zbudowanym specjalnie na regaty, dowodził „Zyga” Perlicki.


PARTNERS
PLO SA

Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA

Stena Line

PZŻ POZŻ JKMW Kotwica

PTTK o. morski w Gdyni

GOSIR

Akademia Marynarki Wojennej

Dowództwo Marynarki Wojennej

Galeria Gemini

Cafe Anioł

CH Batory

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

C. Hartwig Gdynia

A+  A-